- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Children stop fur

Children stop fur

17. října 2010 v 16:48 | Lady Dog & Lusi
www.children-stop-cruelty.blog.cz

Children stop fur je projekt,který se bude zaměřovat na kožešinovou módu.

Většina občanů ČR nesouhlasí s chovem a zabíjením kožešinových zvířat,ale většina pro to asi nic nedělá.Jinak by zde nebyly takové podmínky.Jinak by zde nebylo ještě 17 chovů tzv. kožešinových zvířat.Z toho se na 10 větších farmách (nad 100 zvířat) chovají šelmy (na jedné pouze lišky, na dalších 5 pouze norci a na 4 farmách se chovají oba druhy zvířat). Dále jsou u nás v provozu 3 větší (nad 100 zvířat) farmy s chovem činčil..Prodej kožešin je zde rozšířený a nesouhlas většiny obyvatelstva zde nemá žádný dopad.Skoro v každém větším nákupním centru se nachází nějaké kožešnictví(např.V Kauflandu a Olympii Kara Trutnov..).
Kdyby to lidem opravdu vadilo, tak by se pokusili něco udělat.Pokusili by se nějak zachránit ty stovky životů zvířat s krásnou kožešinou,díky které bolestivě umírají-stahování kůže zaživa je normální jev..
Možná by se to změnilo,pokud by byli lidé informovaní o situaci v kožešinovém průmyslu..


Na území Slovenska je ale situace z hlediska chovů a farem jiná.Chovy a farmy tzv.kožešinových zvířat se zde nenacházejí. Ale co se týče prodeje,ten je zde poměrně rozšířený.Zde působí firma jako KCERO,ale už i zmíněná Kara Trutnov (najdete v BSC AUPARK, OPTIMA..)

Projektem Children stop fur chceme dosáhnout změny prodeje kožešin, podpory kožešinového průmyslu určitými lidmi/firmami, díky (už v úvodu) zmíněným dopisům, které budou obsahovat NÁŠ- DĚTSKÝ názor na kožešinovou módu. Dopis si pak bude moct každý na našem blogu "stáhnout" tzn. okopírovat, inspirovat se, upravit..Každý, kdo bude chtít se zapojit do tohoto projektu - pomoct obětím kožešinové módy, zvířátkům..napíše dopis se svými pocity a názory. Nakonec jej (klidně anonymně) odešle/předá zaměstnanci do nějakého obchodu s kožešinami.
Pak se s námi pokud možno(abychom znali účinek našeho počínání) spojí- napíše nám, že se pokusil něco udělat pro dobro zvířat- napsal dopis lidem podporující tento krutý průmysl. Pokud bude moct, bude situaci nadále sledovat, zda se udály nějaké změny v obchodě..
Vaše a naše dopisy budeme potom zde,na našem clogu,s vaším povolením,zveřějňovat,abychom věděli,že naše počínání má nějaký smysl.Popřípadě se nějak domluvíme a dopisy odešleme hromadně do různých obchodů a firem s kožešinami..

Všichni doufáme,že se v budoucnu(možná díky NÁM VŠEM) objeví ve výloze obchodu pouhé CLOSED.

 
 

Reklama