- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Petice za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat (ČR)

6. prosince 2010 v 21:18 | Lady Dog & Lusi |  Zapojte se/Take action
Svoboda Zvířat (SZ)- celostátní nezisková organizace pro ochranu práv zvířat vytvořila
petici za zákaz chovu tzv.kožešinových zvířat v České republice.
Je to "papírová" petice, kterou můžete vytisknout, ne jen podepsat na internetu.

Můžete si ji stáhnout na tomto odkazu.

Já už jsem nasbírala za dnešek necelou stránku podpisů, sice to není žádný velký úspěch, ale vím, že to něco málo i tak POMŮŽE.
Podepisovali lidi ze školy, z rodiny, přátelé, z obchodů, kam chodím.
Všichni chtěli pomoct.
Udělejte to samé i vy.
Je to jen podpis,který přesto pomůže..
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Vyplněné petiční archy zasílejte na adresu: SVOBODA ZVÍŘAT, Koterovská 84, 326 00, Plzeň
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Více se dozvíte na blogu svobody zvířat.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

PETICI MŮŽE PODEPSAT KDOKOLIV,I CIZINEC,POPDISY SE MŮŽOU VYBÍRAT KDEKOLIV-I NA SLOVENSKU APOD...TAKŽE SE MŮŽEME ZAPOJIT VŠICHNI,NEJEN ČEŠI :)
petice cr
zdroj fotografie:Lady Dog ©

-pod čarou-Obecné seznámení s dopisem je takové.(vynechala jsem adresáta,odesílatele,kolonky na podepisování..)
Vážený pane ministře, vážené členky a vážení členi Parlamentu ČR,
obracíme se na Vás ve věci chovu tzv. kožešinových zvířat (převážně norků, činčil, lišek), který na našem území stále probíhá a který způsobuje zbytečné a intenzivní utrpení zvířatům, jež jsou chována v podmínkách, které neodpovídají jejich etologickým potřebám, a často proto trpí různými onemocněními, poruchami chování, biologickými abnormalitami či agresí. Ani způsoby zabíjení se nedají označit jako "humánní" (elektrický proud, udušení ve výfukových plynech). Chovat a zabíjet zvířata kvůli zbytnému produktu, jakým je kožešina, považujeme za nemorální. Výroba kožešin také představuje významnou zátěž pro životní prostředí. Výzkum CVVM z roku 2006 navíc ukázal, že 67 % obyvatel ČR si zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat přeje. Mnoho států EU již přikročilo k zákazu chovu těchto zvířat (např. Velká Británie, Rakousko ad.) či zpřísnilo standardy pro jejich chov tak, že v praktické rovině tento chov znemožňují (např. Švýcarsko, Německo ad.). Na základě těchto důvodů Vás my, níže podepsaní, vyzýváme a žádáme, aby se ČR připojila k výše zmíněným zemím a abyste přijali zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wolfie Wolfie | 7. prosince 2010 v 12:52 | Reagovat

Hneď čo prídem domov, tak si to vytlačím! len sa chcem spýtať na pár vecí - možu sa podpisovať aj deti do 15 rokov? A ako si žiadal ľudí o podpisy? nejak neviem, ako by som ich presvedšila, aby podpísali, neviem, či by tomu verili :-? A ešte niečo - vieš, tam je na jednom liste 5 a na ďalšom azse od jendotky. Musí sa tých prvých 5 ľudí podpísať aj na druhý paier?

Inak, myslíš, že by sa dalo ešte s niekým postaviť napr. na ulicu a prosiť ľudí o podpisy? Alebo niečo také... Díky, w.

2 Lady Dog Lady Dog | Web | 7. prosince 2010 v 14:32 | Reagovat

[1]:tákže,hned to hlavní,nevím,zda to pomůže,když to podepíšou lidi ze Slovenska,ale napsala jsem na blog SZ,jestli jo,nebo ne,jestli to má nějakou cenu-ale proč by nemělo,že?! :)
tak snad mi odepíšou :)

1)s těmi 15 roky..když jsem psala ještě k jedné petici ( http://petice.webzdarma.cz/ )a ptala se na to samé..a tohle z toho vyšlo:

Veronika
http://www.cynology.blog.cz

A mohla bych se zeptat,jestli to může podepsat i dítě? (12 let)?jestli nemusím mít nad 18..
Tereza reaguje:

Dívala jsem se na zákon http://www.propravo.cz/peticni-zakon/

- žádné omezení tam není, takže asi ano.

takže si ymslím,že to mlžeš podepsat,a stejně..kdo bude kontrolovat podle adresy a jména,kolik je ti let?tot můj názor.. :-?

2)no,žádala jsem normálně..protože mne lidi znali,a věděli,že se v tomhle tématu tak trochu "orientuju",poprosila jsem je,něco jsem jim o kožešiných řekla,ukázala nějaké letáčky a bylo to..jako cizí lidi jsem ještě nežádala..tak zatím nevím.. :-?

3)taky jsem toto číslování moc nepochopila,ale normálně se podepisovali do kolonek,jak to šlo po sobě,prostě jako by tam ta 1 na tí druhé straně nebyla,prostě se pokračovalo..jestli mi rozumíš.. ;)

4)samozřejmě,že by to šlo,ale radši,aby tam byl i někdo dospělý,prostě s kým se znáš a má k zvířatům stejný názor jako ty-trochu se v týrání vyzná,ví oco jse..víš co lidi taky řeknou na ulici-k mladé holce(neznám tvůj věk,wolfie)se přece nepodepíšu,když jí ani neznám...ale šlo by to,když máš odvahu do toho jít a nestydíš se,tak klidně.ale budeš zřejmě čelit různým otázkám a názorů ostatních.. :/ :D ale pude to :) jó..lidi jsou "svině" :D

3 Wolfie Wolfie | 7. prosince 2010 v 19:42 | Reagovat

[2]: To nebude problém, ja som Slovenk, ale žijeme v ČR, takže to neni problém :-) Už sa teším keď si to vytlačím :-) Popremýšľam, či sa spýtam neznámych ľudí, no :D neviem, raz sme boli s kamarátom rozdávať letáčiky na záchranu tuleňov, tiež sa na mňa niektorý pozerali, akoby som bola z Marsu... :-? :D Uvidí sa :D Inak, bude vadiť, ak nebudú plné všetky tei "chlívečky"?

Díky :) Ahoj. Teším sa, keť tu budú listy určitým organizáciám :)

4 Lady dog-spolumajitelka Lady dog-spolumajitelka | Web | 8. prosince 2010 v 15:43 | Reagovat

[3]:aha,tak to je super :)
přesně ..to znám...lidi..prostě nic neví a pak se diví..

5 Wolfie Wolfie | Web | 15. ledna 2011 v 12:36 | Reagovat

Nedávno som bola v Olypií, šla som okolo Kary, a tak som sa rozhodla, aj napriek značnej nevôli, pozireť do vnútra a pokúsiť s azistiť, čo na pravách kožušinách tý ľudia vidia. Až na zvláštny pach by som tie kožušiny nerozoznala od pravých, až na to, že som k týmto pristupovala so značným odporom a keď som, očakávajúc nejakú hebkosť, prešla po jednom z kožušinových golierov, behal mi mráz po chrbte. Absolútne nerozoznatelné od mojej vesty z nepravou kožišinou. Navyše to bol príšerný pocit! Nechápem, ako si niekto ten kožuch môže kúpiť. Tie príšerné kožuchy s ami až hnusily, keď si pomyslím, že v zákulisí sú stovky mŕtvch líšiek, norkov a zajacov, ktorým tie kožuchy patria Bolo tam zopár starých žien, ktoré sa mňa nechápavo pozerali, teda skôr na môj výraz. Nenávystne som sa na na nich pozerala a z Kary urýchlene odkráčala. Už nikdy tam nevojdem, behajú mi tam po chrbte zimomriavky. Zabila by som... :-? :-?

6 Lady Dog Lady Dog | Web | 16. ledna 2011 v 20:47 | Reagovat

[5]: asi tak..stejný názor.. vždy na ty blbky prodavačky házím takové opravdu hnusné obličeje, a oni se na mě nechápavě dívají...fakt...prostě.. neuvědomují si, co podporují..jaké svinstvo..jakou krutost..

7 Kajuš Kajuš | 31. ledna 2011 v 10:11 | Reagovat

milujem blogy s takýmto zameraním :-)

len ked som si čítala aj články nižššie, je síce dobrý čin alebo ako to povedat zobrat si psa z útulku, ale psy sú masožravce a zase sa musia zabíjat kravy atd. :( alebo tie andulky napr. prevážanie exotických zvierat je tiež .. týranie :-x
Už dlho sa týmto zaoberám, ale ... bude to velmi zložité :-?

8 Lady Dog Lady Dog | Web | 2. února 2011 v 19:42 | Reagovat

[7]: děkujem :) máš taky blog/web? :)

ano, máš pravdu..právě toto také řešíme..no..celý tenhle koloběh a potravní řetězec je spletitá záležitost..když už se rozhodneme netýrat zvířata tím, že je zabijeme pro své vlastní potřeby, možná je samozřejmé, že s  nimi chceme být na blízku > příklad pes. pes je úžasný tvor, který opětuje lásku... ale je opravdu masožravec,spíše všežravec..ale...v tomhle směru nejsem bohužel natolik vzdělaná a inoformovaná, abych s jistotou řekla, co je dobré udělat. jestli psa krmit masem z EKO chovů> poporovat zabíjení zvířat pro potřeby mého zvířete,ALE kde se opravdu dbá na jejich welfare ,ALE je to pořád smrt.smrt zvířete..které má práva, duši, city a chce taky žít..

, anebo zasáhnout do jeho trávicí soustavy tak, že z něj uděláme vegetariána,protože my sami jím jsme a nechceme ubližovat ostatním zvířatům..

je  to prostě...težké..

9 Kajuš Kajuš | 8. února 2011 v 21:58 | Reagovat

Presne, ako si napísala .. :(
Nie nemám, ale idem na nom pracovat(S takymto zameraním) tak potom ak chceš ti ho napíšem :)

10 GoodMarina32 GoodMarina32 | E-mail | Web | 15. února 2012 v 2:28 | Reagovat

According to my own analysis, thousands of people in the world receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> from well known creditors. Thus, there's good possibilities to find a small business loan in all countries.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.